harici haber

ABD halkının silah satın alma çılgınlığı

Ne zaman ABD’de bir silahlı saldırı olsa, ABD medyalarında muazzam bir “gun control” yani halkın özgürce silah edinmesinin kontrol edilmesi üzerinden tartışmalar dönüyor. Ülke ikiye bölünmüş durumda. Genel anlamda liberallar, silah edinmenin sınırlandırılmasını istiyorlar, cumhuriyetçiler ise silahıma dokunma diye bağırıyorlar.

Hiç bir ABD hükumetinin gücü yetmez silah edinmeyi yasaklamaya. ABD’de kimlik gösteren herkes, her türlü tüfek, tabanca alabilir. Silah lobilerinin yıllık kazançları dudak uçuklatır.

Bu son saldırıdan sonra pek çok basın kuruluşu “yeter artık” diye manşetler atıyor, Obama “gerekeni yapacağız” diyor.

ABD halkının bir kısmında ciddi bir panik, marketlere koşup, -evet ABD’de süper marketlerde sadece tabanca değil, “yarı otomatik tüfek, dürbünlü “keskin nişancı” tüfekleri filan satılır-, alabildikleri bütün silahlar toplamışlar.

Wal-Mart market zincirlerinden yetkililer, halkın özellikle yasaklanması gündeme gelen “yarı-otomatik” tüfekleri kapış kapış aldıklarını söylüyor. Bu silahların ortalama fiyatları 1000 usd.

Alttaki resimde müşteriler ve “boşalmış duvar rafları” gözüküyor.

ABD halkının silaha olan bu tuhaf düşkünlüğü hakkında psikologlara çok iş düşüyor, ama onların da çoğu Küresel ilaç teröristlerinin emrinde sağa sola reçeteli ilaç satmakla meşguller.

Barış Tarımcıoğlu/haricihaber.com

p

Yazan - Nis 7 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

2 yorum - “ABD halkının silah satın alma çılgınlığı”

  1. ali uğur

    …bana kalırsa bu başka büyük bir planın parçası olabilir.abd eyaletler arası savaşın ayak sesleri.ya da toplumu, kendi içinde adalet dağıtmaya teşvik.bir nevi bu çürümüş 200 yıllık imparatorluğu yıkma çalışamaları…netice itibariyle bizden uzak tek biri kalmayıncaya kadar birbirilerini öldürebilirler.ne de olsa liberalizm var, bırakınız öldürsünler.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes