harici haber

Putin Nato’ya güvenmiyormuş

Belki de AB veya NATO gibi kuruluşların artık çoktan görevlerini tamamladığı içindir.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in Danimarka Başbakanı olarak görev yaptığı dönemde bir görüşme yaptıklarını ve Danimarka Başbakanı’nın o görüşmeyi gizlice kayıt ederek, basına servis ettiğini söyledi.

Putin, Rasmussen’in kendisinden programda olmayan bir görüşme talep ettiğini belirterek,”görüşmeyi kabul ettim ve oturup konuştuk, yanında gizli bir ses kaydı varmış, bütün konuşmamızı kayıt etmiş sonra bunu basına servis etmiş” dedi. Putin, Rasmussen ile yaptığı görüşmenin ardından konuşulanların basına sızdığını görünce yaşadığı şoku “gözlerime ve kulaklarıma inanamadım” şeklinde anlattı.

Putin, Rusya-NATO ilişkilerindeki güvensizliğinin nedeni olarak anlattığı bu olayın ardından “size bunu yapan birisine nasıl güvenebilirsiniz” dedi.

Putin, söz konusu görüşmeyle ilgili başka bir detay vermedi. Rasmussen 2001-2009 yılları arasında Danimarma Başbakanlığı yapmış ardından NATO Genel Sekreterliğine getirilmişti.

210918-3-4-90c1d

Yazan - Nis 21 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes