harici haber

Dış basında Erdoğan karşıtlığı

Dış basın Erdoğan karşıtlığını İslamofobi üzerinden kuruyor, her zaman böyle yaptılar, ancak önlerine önemli bir engel çıktı şimdi.

Mart seçimlerinin yankısı batı medyasında devam edecek derken, şimdi asıl panikleri Başbakanımızın Avrupa kentlerinde yapacağı mitingler oldu.

O kentlerdeki gurbetçilerin eğitim seviyesi yüksek, ne de olsa “medeni” Avrupa tedrisatından geçmişler değil mi?

Köln, Paris veya Amsterdam AK Parti il başkanlıklarının makarna kömür vs. dağıttığını da iddia edemezler ya…

Avrupa’daki Türkler yığınla meydanları dolduracak.

Merkel’in, Hollande’nın, Cameron’un asla dolduramayacağı kadar.

Bunun üzerine Avrupa medyaları kuduracak, çünkü bu aslında son yıllarda yaptıkları “İslamofobi” merkezli yayınlarına büyük bir darbe vuracak, bu önemli gerçeğin farkında mıyız?

Şimdiye kadar Erdoğan karşıtılığı ile İslamofobi arasında hep bir paralellik kurmaya çalıştı Batı medyası. Ona, “İslamo-Fasict dictator dediler.

“İslam kötüdür, Müslüman öcüdür, Erdoğan da Müslümandır, öyleyse Erdoğan kötüdür” gibi garabet bir mantık zincirini özellikle Avrupalı medya okurlarının kafasına çakmaya çalıştılar.

Şimdi de aynı rezalete sığınmak zorundalar.

Bu yüzden Başbakanımızın Avrupa seyahatleri sırasında ekstra dikkatli olmak gerek, belki de Diyanetin tüm Avrupa’daki görevli imamlarını bu konularda uyarmak gerek.

Tam da Erdoğan Köln’de miting yaparken  saçma sapan uyduruk bir “İslamofobi” tandaslı haberler patlatabilir, mesela töre cinayeti veya bir Müslüman gencin kiliseye saldırması gibi.

Veya bazı Alman turistlere ülkemizde birileri saldırabilir, Alman Bild gazetesi hemen bunu aşırı köpürtür, temel hedeflerinden biri Türk turizmini baltalamak olan İkitelli medyası da bu tarz haberlerin üzerine atlar, manşet üstüne manşet patlatır.

Son yıllarda Avrupa medyalarında sürekli bir “halife” korkusu işlendi. Dertleri Müslüman bir ülkenin güçlü lideri olmasına duydukları kıskançlıktı.

İşte şimdilerde onlarda biliyor :

Başbakanımızı Avrupa’da gurbetçilerin “sevgi seli” karşılayacak.

Onlar ne Türk hükumetlerinden, ne de AK parti iktidarından dolaylı veya dolaysız bir fayda elde etmiyorlar.

Bir nebze olsun daha dik yürüyebiliyorlar Avrupa sokaklarında, son yıllarda, o kadar.

İşte bu moralle, sevgi seli oluşturacaklar Başbakanımıza karşı.

Sevgi seli sözüne dikkat.

İşte tam da bu Batı medyasının çizmek istediği İslam=terör=Müslüman=öcü denklemlerine aykırı.

Bu yüzden “ellerinden geleni artlarına koymayarak” iftira üstüne iftira atacaklar.

Asıl kaybeden her zaman olduğu gibi bu medyaları Türk halkına “saygın” diye yutturmaya çalışan İkitelli medyası olacak.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

122.20130709191827

 

 

 

Yazan - Nis 23 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

4 yorum - “Dış basında Erdoğan karşıtlığı”

 1. hadi ordan

  AB’deki gurbetçiler eğitimli öyle mi?
  Hepsi dağdan inme kro. Oğulları, kızları ve hatta torunları da maganda.
  Hepsi Erdoğan’a oy verecekler zaten. Oralara gitmesinin nedeni başka hiç bir devletin Erdoğan’ı Batı’ya davet etmemesi.
  Persona-non grata’dır kendisi.
  Tipik ortadoğu faşisti.
  Üstelik en kalitesizi, doğru-dürüst bir diploması bile yok.
  Dili uzun o kadar.

  • admin

   Anadolu insanını aşağılamaya devam ediniz, böylece her daim kaybedeceksiniz, Erdoğan ve onun gibileri halk her zaman iktidara taşıyacak, siz de hayıflanmaya devam edeceksiniz. Bu duruma “ad nauseam” derler ama herhalde eğitim seviyeniz bunun anlamına bilmez…

 2. hasan yıldız

  Mutlu oluruz

 3. SEMA AKTEMUR AKÇAY

  Bu kadar küçümseyip aşağıladığınız halk; oyunu, makarnaya kömüre değil, Demokrat, Sosyal, Özgürlükçü, Vesayet Karşıtı, Sivil, Girişimci, Pragmatist, Rasyonalist politika ve ekonomik yaklaşımları nedeniyle siyasal görüşünü temsil ettiğini düşündüğü için AK Parti ye veriyor. Ayrıca tüm vatandaşlara karşı (sadece dini inanç anlamında da değil) etnik kökeni, dini, mezhebi, tarikatı, her açıdan aynı mesafede durarak, seküler bir tavırla yaklaştığını düşündüğü için oyunu AK Parti ye veriyor.
  Ama ne tuhaf ki siz hala bu insanları aşağılamak yerine, bu insanların taleplerini analiz ederek politikalarınızda bu açıdan eksik ve yanlışlar var ise bunları düzeltmenin derdinde değilsiniz. Oy oranınızı bu insanları aşağılamak değil de onlara eğilerek , onları onore etmekle arttırabilirsiniz. Uzaylıları getirip onlardan oy alacak değilsiniz ya siz en iyisi irrasyonel vaatlerle böyle davranmaya devam edin Sn hadi ordan.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes