harici haber

Türk basının saygın takıntısı

Defalarca söyledik anlamdılar, biz de zevkle, bıkmadan usanmadan tekrarlarız. BBC, CNN, Economist, Financial Times, Wall Street Journal vs.vs gibi yayın organları asla ve kat’a “tarafsız” veya bizim bazı gazetelerin iddia ettikleri gibi saygın değillerdir. Küresel finans baronlarının kulak tırmalayan bir şekilde borazanlığını yaparlar, dertleri sadece Türkiye’nin yükselmesi değildir, küresel finans sistemine tehdit olarak gördükleri her ülkeyi, her rejimi, her lideri “itibarsızlaştırmaya çalışırlar”

Bu aralar yedikleri şamar üstüne şamardan sonra mazoşist bir zevkle hala Cumhurbaşkanlığı seçimlerini sulandırmaya çalışan İkitelli medyası yeni bir takıntı geliştirdi, Economist, Financial Times, WSJ gibi sözde gazetelerde bizimle ilgili çıkan haberlerde şöyle bir üçkağıt sergiliyorlar. Orijinal metinde asla olmadığı halde, bu gazete yazarlarının Başbakanımız Erdoğan’dan bahsederken “sayın” dediğini iddia ediyorlar. Böylece güya bu fitne yuvası sözde basın kuruluşlarının haberlerini çevirirken Türk milletine “bakın başbakanın saldırdığı bu yayın organları terbiyelerinden ödün vermiyor ısrarla “sayın” diyorlar Erdoğan için” diyorlar.

Oysa bu kuyruklu yalan.

Bu makalelerin orijinallerinde “sayın” diye bir laf yok. Bazılarında Mr.Erdoğan diyorlar, bir kaç sayfa discourse analysis yani söylem çözümlemesi ve biraz da semantik biliminden haberdar olanlar bilir ki, böylesi bir “context” yani bağlam için de aslında Mr. sözcüğü tepeden bakma, kinaye anlamı içerir.

Zaten çoğunda Mr. bile demiyorlar. Direkt “Erdoğan” diyorlar.

Bu fitne yuvalarından medet uman İkitelli medyası dezenformasyon saçmak için “saygın” ibaresini kendileri ekliyorlar.

Amaç bu yayın organlarını Türk halkının gözünde parlatmak.

Yetmedi yedikleri şamarlar, inşallah Ağustos 2014’te yeni bir şamar daha yiyecekler.

australian-media

 

Yazan - May 5 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Türk basının saygın takıntısı”

  1. SEMA AKTEMUR AKÇAY

    Türk halkı olarak İkitelli medyası tarafından aldatılmışlık duygusu ile malül olsak da halkımızda, her şerde bir hayır vardır ve en kötü devlet de devletsizlikten evladır inancı hakim olduğundan Ağustos 2014 de “one minute” diyerek şamarı Osmanlı Tokatı na çevirecektir. Gayri bundan sonrasını Salamon düşünsün…

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes