harici haber

Harvard üniversitesi neanderthal bebeğe taşıyıcılık yapacak anne arıyor

Harvard üniversitesi tıp fakültesindeki bir projeye göre doktorlar Neanderthal insan dna’sını bir kadınının rahimine kopyalayarak bu taşıyıcı annenin “neanderthal” insan doğurmasını sağlayacaklarmış.

“Bilimselliği” yere göğe sığdıralamayan bu Harvard okulunun neden böyle bir proje için para ayırdığını merak ediyoruz. Projeyi yürüten Prof. George Church bu işlemin insan sağlığına ve genel anlamda insanlığa katkısı olacağını söylemiş, İngiliz Daily Mail gazetesi profesörün bu sözlerini olduğu gibi aktarmış.

Genelde böyle “fiyakalı” bilimsel projelerde öyle olur, proflar bunun insanlık için faydalı olduğunu söylerler, basın da olduğu gibi bunu alır, asla sorgulamaz.

Gazete bu haberi “Harvard üniversitesi maceracı taşıyıcı anneler arıyor” diye duyurmuş. Meşhur olmak isteyen genç kızlar hemen zıplar bu habere.

Sen kalk, kaç yaşında olduğu her daim çelişkili olan bir takım kemikleri al, onun dna’sını bir annenin rahmine enjekte et, sonra bunun insanlığa faydalı bir proje olduğunu iddia et.

Bilim-medya arasındaki “mafyatik” ilişkiye güzel bir örnek teşkil eden bir haber bu.

Bu projenin bir sonraki ayağı “bakın evrim teorisini laboratuvar da ispatladık” zırvalığı.

Mesela bu proje için bir Türk kızı seçilirse taşıyıcı anne olarak, malum medya olayı abartır da abartır.

Ya da “Jurassic Park Filmi gerçek oluyor şok şok şok…Hem de insan üretecekler” diye başlık atarlar.

Ya da “Atalarımızı laboratuvarda üretiyorlar, Harvardlı bilimadamlarından müthiş başarı” diye başlık atarlar ki millet otursun evrim teorisi zırvalığını tartışsın.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

p

Yazan - May 21 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes