harici haber

İslamofobi’ye kardeş Çin-fobi geliyor

Çin ekonomik anlamda yükseldikçe batı medyasının her zaman ki tuhaf ayak oyunlarına ve kumpaslarına maruz kalıyor. Son yıllarda nasıl ki sürekli bir “şeriat-Müslüman-terörist” safsatası üzeriden batı medyası sürekli İslamofobi pompalıyor, bir yandan da “Çin-fobi” aynı metodlar kullanılarak sürekli batılı okuyucuların gözünde Çin’i küçük düşürecek, Çinliler tüm dünyayı ele geçiriyor mesajı verecek ve Çin’in bütün başarılarını hasır altı edecek haberler veriliyor.

Her şeyden önce şurası önemli. Çin’in doğu-Türkistan Müslümanlarına yaptıklarını kınıyoruz ve Çin’in komünist bir geçmişe ait olduğunu unutmuyoruz. Ama sürekli Türkiye’yi ve Müslümanları tüm dünya genelinde küçük düşürmeye çalışan batı medyası aynı sistematik dezenformasyonu Çin için de uyguluyor.

Örneğin Çin’de bir mega bir alışveriş merkezi açılmış, işler iyi gitmemiş, açan şirket yönetememiş, dükkanlar boş kalmış.

Amerikan CNN’i fırsatı kaçırmıyor.

Hayalet AVM’ler Çin’i kapladı diye bir haber ve en “dramatik” fotolar eşliğinde “Çin’in ekonomisi sandığınız kadar iyi değil” diye tuhaf bir haber.

Haber altı bir yorumcu en güzel cevabı vermiş, “her sene aynı avm üzerinden aynı haberi yapmaktan bıkmadınız mı?”

Çin’in ekonomisi ilerledikçe bu tarz haberler devam edecek.

Çin elinden geldiğince bu dezenformasyon ile gayet başarılı bir şekilde mücadele ediyor.

Biz de ise dezenformasyonla mücadele etmeyi bir kenara bırakın hala batı medyası karşısında “1980 model eurovizyon soslu aşağılık kompleksi” devam ediyor.

Batı medyasının bu dezenformasyon kültürü ile savaşta Çin ile işbirliği yapılabilir.

Batının tek derdi İslam değil elbet, İslamofobi’yi kendi çıkarları için kullanıp, körüklüyorlar.

Çin-fobi diye bir tabir size afaki ve uydurma gelebilir, bize ne elalemin derdinden diyebilirsiniz ama burada mesela batı medyasının sistematik dezenformasyonu ile mücadele etmekte zira bizim medyamızın büyük bir bölümü bu konuda derin bir uykuda.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - May 28 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes