harici haber

ABD iç güvenlik mermi alımı : 2 milyar adet

Yanlış okumadınız, 2 milyon değil, 2 milyar.

11 eylülden sonra Bush yönetimi tarafından icad edilen ABD’nin iç güvenlikten sorumlu “Department of Homeland Security” isimli kurumu 70’den fazla Federal güvenlik kurumuna dağıtmak üzere tam 2 “milyar” adet mermi satın almış, geçtiğimiz 10 ay içerisinde. Haberin ilk kaynağı news.investors.com, Investors Business Daily’nin internet portalı. Haber oradan alternatif haber kanallarında hızla yayılıyor.

ABD’nin kartel medyası bu durumu, “hükümet toptan alım yaparak idareli davranıyor” diye açıklıyor.

2 milyar mermi. Askeri bir kurum değil, polis teşkilatı için değil. “Federal” kurumların “silahlı güvenlik” birimleri için. ABD’de eğitim bakanlığının bile “silahlı özel güvenlik birimi” var.

11 Eylül’de start verilen “dizayn” senaryosunun görünenden çok daha derin bir uzantısı ya da görevi mi var bu Homeland Security’nin?

Kurulduğu günden itibaren pek çok ABD’li yazar kurumun yapısını ve amacını eleştirmiş, ABD halkının “faşizme gidiyoruz” diye uyarmıştı.

Konuyu yorumlayan uzmanlar ABD’nin resmen ve alenen kendi vatandaşlarından korktuğunu, ekonominin giderek bozulması sonucunda olası bir iç savaşa karşın önlem aldıklarını söylüyorlar, radyo yorumcusu Mark Levin bunlardan biri.

İnsanları ABD’de böyle konuları konuşuyor, biz de ise Obama-Erdoğan görüşmelerinden başka pek bir şey konuşulmuyor ABD’ye dair.

Oysa ABD’nin içinde durum çok daha vahim, ABD her ne kadar uluslararası arenada jandarmalık yapmaya devam etse de.

Her şeyden önce 2 “milyar” mermi çok ciddi bir külfet, tekrar hatırlatalım alan kurum asker veya polis değil, “iç güvenlikten sorumlu”, “özerk” bir yapı.

Konu ile ilgili olarak USAToday’da “mermi stoklarından ciddi azalma görüldü” diye bir haber var.

Firearms Coalition’un başkanı Chris Knox WorldNetDaily’e “güvenlik güçleri gittikçe daha da militer bir havaya bürünüyor, ABD bir polis-devleti olma yolunda ilerliyor” diye bir açıklama yapmış.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Haz 13 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes