harici haber

Almanya’da kilise satın alınıp camiye çevriliyor

Almanya’da kiliseler her türlü maddi destek olmasına rağmen, müdavimleri olmadığı için kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyır. West-info.eu’nun haberine göre. Hamburg şehrinde Kapernaumkirche isimli kiliseyi ise Al-Nour(Nur) isimli Müslüman kuruluş satın almış.

Kuruluşun amacı  kiliseyi satın aldıktan sonra camiye çevirmek, zira bu kuruluşun cemaati şimdiye kadar namazlarını garajda kılıyormuş.

Hamburg’da şimdiye kadar 13 kilise ibadet eden olmadığı için emlak niyetine başka kurumlara satılmış. Al-Nour kuruluşunun başkanı Daniel Abdin bu dönüşümün maaliyetinin 1 milyon Euro’yu bulacağını söylüyor. Kilisenin ancak iç tasarımını değiştirmelerine izin varmış, mülkiyetini satın almış olsalar bile, zira Alman şehircilik ve mimari yasalarına göre bir Kilisenin dışını değiştirmek kanunen yasakmış.

Avrupa kiliselerinin ibadet eden yoksunluğundan kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı ile ilgili haberler yapmıştık, İngiltere ile ilgili olarak. Müslümanların kilise satın alıp camiye çevirmesi zaten ırkçı yayınlar yapmaya hevesleri Avrupa medyalarını daha çok kışkırtacaktır.

Barış Tarımcıoğşlu/Haricihaber.com

Yazan - Tem 21 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes