harici haber

ABD insansız hava araçları 178 çocuğu öldürdü

ABD’li belgesel film yönetmeni Robert Greenwald, “Drones Exposed” isimli bir belgesel film üzerinden çalışıyor, filmde ABD’nin insanız hava araçlarını özellikle Yemen ve Pakistan’da öldürdüğü çocuklar ile ilgili. Belgeselin fragmanı Greenwald’ın sitesi warcosts.com’dan izlenebilir.

Greewwald bu belgeselde ABD dış siyaset politikasını sorguladığı gibi şimdiye kadar Yemen  ve Pakistan’da ihaların saldırısı sonucu hayatını kaybeden 178 çocuk hakkında dokunaklı mesajlar veriyor.

Elini kolunu sallayan herkesin otomatik tüfek alabildiği, leblebi çekirdek niyetine “psikosomatik” ilaçların satıldığı, sürekli vahşet ve şiddet içeren “kültür” ürünlerin satıldığı bir ülkede, herhangi bir gencin okul basıp rastgele sağa sola ateş ettiği bir ülkede, bu olaya “şok geçiren” ve şaşıran ABD medyasının, Greenwald’ın belgeselinden bahsedeceğini hiç sanmıyoruz.

Tam 178 çocuk.

Aralarında isimleri tespit edilebilmiş olanların listesini şu adresten okuyabilirsiniz:

http://www.warcosts.com/178_names

Yazan - Tem 25 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes