harici haber

Clinton’dan Obama’ya Işid eleştirisi

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, IŞİD’in Irak ve Suriye’de güç kazanmasından ABD Başkanı Barack Obama’yı sorumlu tuttu.

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Amerikan dergisi “The Atlantic”e özel bir demeç verdi. Ntvmsnbc’nin haberine göre Clinton, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti IŞİD’in Irak ve Suriye’de güç kazanmasından ABD Başkanı Barack Obama’nın yanlış politikalarının sorumluluğu olduğunu iddia etti.

ABD eski Dışişleri Bakanı Clinton, Obama’nın Suriye’de Esad rejimine karşı ayaklanan direnişçilere yeterince destek vermemesi nedeniyle, IŞİD’in bölgede güçlendiğini ileri sürdü.

Obama’nın ilk kabinesinde dışişleri bakanı olarak görev yapan Clinton, Suriye’de Esad rejimine karşı mücadele eden muhaliflerin silahlandırılmasını savunmuş ancak başarılı olamamıştı.

Clinton, “Zamanında Esad rejimine karşı çıkan muhalifler içerisinde Islamcılar, laikler ve birçok farklı grup vardı. Bunların silahlandırılmasına yeterince destek verilmediği için zamanla yerlerini radikal İslamcılar aldı” dedi.

Yazan - Ağu 11 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes