harici haber

CNN ABD halkını delirtti

Türkiye’deki Gezi olayları sırasında 24 saat canlı yayın yapıp, hemen her fotoğrafı ve videoyu “Türkiye’de polis şiddeti” manşetleriyle dünya gündemine taşıyan CNN, yaz ortasında kış uykusuna yattı. Son olarak olayların şiddetlendiği dakikalarda katil balina belgeseli yayınlayan CNN’in Atlanta’daki haber merkezi basıldı.

BD’nin Missouri eyaletine bağlı St. Louis kentinde geçen hafta bir polis tarafından öldürülen 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown için başlayan siyahi isyan her geçen gün daha da alevleniyor. Sokağa çıkma yasağının etkili olmaması üzerine olaylar büyüdü ve askerlere sokağa inme emri verildi.

Öte yandan protestocuların sadece yürümek zorunda bırakıldığı kasabada, durulduğu taktirde polis 1 kez ihtar ediyor, yoksa insanlar gözaltına alınıyor. Muhabirler ise güvenlik güçlerinin baskısı altında, canlı yayınlara gaz bombası atılıyor, foto muhabirleri sıklıkla gözaltına alınıyor.

GEZİCİ CNN KÖR OLDU

Tüm bunlar yaşanırken Türkiye’deki Gezi olayları sırasında 24 saat canlı yayın yapıp, hemen her fotoğrafı ve videoyu “Türkiye’de polis şiddeti” manşetleriyle dünya gündemine taşıyan CNN, ABD’de meydana gelen olayları görmezden geliyor.

ÇILDIRTAN KATİL BALİNA BELGESELİ

Ayaklanmaya ilişkin kısa haberler ile bültenleri geciştiren CNN, ülkedeki protestolar karşısında sürdürdüğü yayınları ile büyük tepki geçti. CNN son olarak olayların şiddetlendiği dakikalarda katil balina belgeseli yayınlayarak ABD halkını da çılgına çevirdi. Bu tutuma tepki gösteren binlerce kişi CNN’in Atlanta’daki merkezi önünde toplandı. Göstericiler Mike Brown’ı andı, Ferguson’u görmeyen kanal yönetimine de sert tepki gösterdi.CDHMVHU1329767

Yazan - Ağu 20 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes