harici haber

ABD’de Müslümanlar her yere sızmışlar.

FoxNew’tan yeni bir belgeselde bu iddia ediliyor, ABD halkını kışkırtmak için. İsmi Jihad in America: The Grand Deception yani “Amerika’daki cihad, muazzam yanılgı.” Yanılgıdan kasıt Müslümanların göründüğü gibi olmadıkları, sinsice ABD’yi ele geçirmek için planlar yaptıkları.

Belgeseli Steve Emerson ve ekibi hazırlamış. Steve Emerson kendisini tvlerde terörizm eksperi olarak tanıtıyor, FoxNews gibi kanallar böyle yüzleri ekranlarına çıkartıyorlar. Steve Emerson o kadar terör uzmanı ki, 1995’teki Oklohoma bombalanma olaylarını “orta-doğulu” teröristlerin yaptığını iddia etmişti, sonrada işin gerçek yüzü ortaya çıkınca elbette tvlere bu konuda konuşmak için çıkmadı.

Ancak bu gibi kafaları böylesi olaylar yıldırmaz, ne yapar eder para bulurlar ve tüm ABD’de gösterime girebilecek “belgeselller” çekmeyi başarırlar. Belgeselin iddialarına göre “Müslüman kardeşler” gibi “cihadcı” gruplar gizlice pek çok ABD kurumuna sızmış durumda ve ABD halkı bazı Müslüman sivil toplum kuruluşlarına kanmamalı çünkü onların asıl derdi ABD’yi içten yıkmakmış.

İddiaya göre Müslümanlar ayrıca Hollywood’a, müzelere, yayıncılık endüstrisine, hukuk sistemine ve hepsinden tehlikelisi ABD kongresine bile sızmışlar.

Böylesi yalanları bir tv kanalı nasıl belgesel diye yayınlar inanılır gibi değil.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Ağu 25 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes