harici haber

ABD eyalet meclisinde abdest paniği

ABD’nin Tennessee eyalet meclisi bu aralar tuvaletlerinde “tespit edilen” bir lavabo üzerinden hararetli tartışmalara sahne oluyor, haber Tennessee eyaletinin yerel medyalarında çıktı, ABD medyasında yayılıyor.

Tennessee eyalet meclisi üyeleri aynen bizim 28 şubatçılar gibi bu yeni lavaboyu “sakıncalı” bulmuşlar ve hakkında soruşturma başlatmışlar. Eyalet meclisinin bina yöneticilerinden Connie Ridley, üyelere gönderdiği emailde, “Merak etmeyin, bu lavabo sadece paspas temizlemek için kullanılan bir lavabo, kimse bu lavaboyu Müslümanlar rahatça abdest alsın diye koymadı oraya” diye açıklama yapmak zorunda kalmış

İnanılması güç ama bu yeni lavabodan dolayı Tennessee eyalet meclisi üyeleri, Müslümanlar abdest alsın diye tuvaletlerinde bir değişikliğe gidildiğini zannetmişler ve bundan dolayı çok rahatsız olmuşlar.

Bu yüzden olayın perde arkasını sorgulamışlar.

Sonra işin iç yüzünü öğrenmişler, sakıncalı olarak zannedilen lavabo, paspas lavabosu olarak kullanılacağı için o kadar alçak yapılmış, yoksa dert Müslümanlar abdest alırken ayaklarını rahatça yıkasın diye değilmiş.

Derin bir nefes almış Tennessee eyalet meclisi üyeleri.

Ancak meclis binasında görevli memur Russell Humphrey, bazı üyelerin gelip bu lavabonun neden yere yakın konulduğunu hala ısrarla sorguladığını, iyice emin olmak istediklerini söylemiş. Russell Humphrey’de onlara bu lavabonun paspasları temizlemek için kullanıldığını söylemiş.

Yani Amerikan ağzı ile, “bazen bir paspas lavabosu, sadece paspas lavabosudur” demiş.

28 şubat medyacılarımız hala yargılanmadı. Bizce yargılanmalı, nasıl ki bu aralar teröristlerin sınır dışına çekilmesi konuşuluyor, onlar da yurt dışına mesela Tennessee eyaletine sürgüne gönderilebilirler.

Böylece “toplu halde namaz kılanlar tespit edilmiştir” diye haber yapan garabet zihniyet kendine yeni bir yuva bulmuş olur.

Tennessee yetkililerin böyle medyacılara ihtiyacı var, yoksa koskoca eyalet meclisinin tuvaletlerinde bir Müslüman abdest alırsa Amerika’nın hali nice olur?

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Eyl 5 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes