harici haber

Wall Street : Gezegenin en büyük kumarhanesi

EconomicCollapse blogundan Michael Synder Amerikan ekonomisin sabun köpüğü gibi olduğunu ve muazzam bir kara deliğe doğru gittiklerini iddia ediyor.

Son 10 yılda ABD’nin iç borcu 10 trilyon dolar artmış. Synder, ABD’nin borsası WallStreet’i gezegenin en büyük kumarhanesi olarak tanımlıyor ve ABD’nin “devlet kontrolünde olmayan özel” merkez bankası FED’in çılgınlar gibi bastığı paraların büyük bir bölümünün bu “WallStreet kumarhanesinde” buhar olup gittiğini iddia ediyor.

ABD’nin “alternatif” ekonomi medyalarında bu aralar Japonya’nın gittikçe kötü giden ekonomisini üzerine yorumlar çıkıyor, Japonya dünyanın en büyük hisse senedi piyasasına sahipmiş, Yunanistan’ın hisse senedi piyasası Japonya’nın %3’ünden az. Buna rağmen Yunanistan’ın bozulan ekonomisi tüm Avrupa’yı etkiledi, benzer bir durum Japonya için söz konusu olursa bu durum en çok ABD’yi etkilermiş.

Synder’ın analizi uzun uzun FED’in yanlış politikalarının analizi ile devam ediyor.

WallStreet’e “dünyanın en büyük kumarhanesi” diyen bir ekonomi yazarını acaba yorum almak üzere bizim ekonomi kanallarımız “canlı yayına” çıkarsa ne olur?

Türk bir ekonomi yorumcusu imkb için aynı tabiri kullansa gerici, yandaş vs. diye damgalanır, aynı cümleyi bir ABD vatandaşından duymak ilginç geldi bize.

Yazan - Eyl 8 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes