harici haber

Tennessee’ye şeriat gelmiyormuş

ABD’nin Tennessee eyaleti ile verdiğiniz haberlerin gerçekliğine bazen inanmakta zorluk çekiyoruz. Eyalette nüfusunun %1’inden az olan Müslümanları bir şekilde gündeme getirmeyi başarıyorlar. Örneğin eyalete yapılacak olan cami meselesi tam bir yılan hikayesine dönüşmüş durumda.

Belki de uluslararası İslamofobi çeteleri Tennessee eyaletini pilot bölge seçmiş, her türlü sosyal planlama için burası bir deney laboratuvarı olarak kullanılıyor.

Şimdi de eyalet valisi Cumhuriyetçilerden oluşan encümen üyelerine birer mektup yazıp, “Tennessee eyaletinde kesinlikle şeriat kurallarının uygulanmayacağını, herkesin gönlünü ferah tutması gerektiğini” söylemiş.

Böyle bir açıklamanın sebebi, eyalet meclisinde Samar Ali isimli bir Müslümanın görev alması. Bu yüzden bazı Cumhuriyetçiler “endişelenmişler”

Associated Press bu haberi uzun uzun vermiş, anlaşılır gibi değil. Yani okuyanların yüreklerine su serpiliyor, kimsenin, korkmasına gerek yokmuş, Tennessee laiktir laik kalacak. Valinin işi gücü yok, endişeli kesimleri yatıştırıyor.

Tek bir çalışanın Müslüman olmasından dolayı panik halinde “şeriat geliyor” diye endişelen bir canlı türü cidden sadece sosyal bir vaka değil, bizce aynı zamanda kimyasal bir vakadır, tuhaflık açısından.

Yazan - Eyl 12 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes