harici haber

ABD halkı altın ve mühimmat stokluyor

Csnnews’ün haberine göre ABD halkı bu aralar en çok altın, gümüş ve tabanca-tüfek mermisi satın alıyor. Halkın önemli bir kesmi ABD’deki terör saldırıları ve silahlı yaralamak olaylarını derin-devletin, silah ve mühimmat satışlarını kontrol etmek için uydurduğuna inanıyor, bu yüzden herkes silah stokluyormuş.

Özellikle satışı yasaklanması gündeme gelen otomatik tüfekler yok satıyormuş.

NewMax’ın haberine göre bazı eyaletler, federal hükumetten istedikleri yıllık mermi siparişlerini ancak 1 yıl sonra alabilecekmiş. Daha önceden ABD’de federal hükumetin kendi departmanlarına 2 milyar kadar mermi stoklaması haberine yapmıştık, bu yüzden eyaletlerin mermisiz kalması normal aslında.

Her 6 kişiden birinin ekmek karnesi ile yiyecek almak zorunda kaldığını ABD’de halkın ekonomiye olan güveni hepten dibe vurmuş durumda, Bloomberg, CNBC-E dışındaki pek çok alternatif ekonomi kanalı, halkın resmen altına hücum ettiğini, bazı eyaletlerde karaborsada altın ve gümüş fiyatlarının %25’e kadar daha fazla fiyata satıldığını yazıyor.

Bazı yorumcular bu altın krizinin çok suni olduğunu, gerçek krizin ört-bas edilmek için icat ediliğini yazıyor.

Her ne ise, ABD halkının paranoya katsayısı çok kolay manipule edilebiliyor, aşağıdaki resimdeki sembolik anlatımda olduğu gibi, panik butonunu birilerin basması yeter.

Yazan - Eyl 29 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes