harici haber

18 aylık kıza terörist muamelesi

ABD’nin havayolu güvenlik ihalelerin kaymakları yemeye doyamayan yeni kurumu Transport Security Administration’ın daha önceki skandal uygulamlarını duyurmuştuk, 95 yaşındaki kadını bezini çıkartıp kontrolden geçmediğini sürece uçağa bindirmemek gibi.

Şimdi de 18 aylık bir kız çocuğu bilgisayar hatasından dolayı “uçması yasak terörist” muamelesi gördüğünden uçağa alınmadı.

JetBlue havayolları konu ile ilgili bir özür açıklamasında bulunmuş ancak Riyanna’nın babası “karım başörtülü diye peronda resmen bir sirk yaşandı, soy adlarımızdan orta-doğu kökenli olduğumuzu çıkartan uçuş görevlileri bizi uçağa almadı.” diye açıklama yapmış, TehranTimes’a.

ABD’deki alternatif basın kaynaklarında olayın ırkçılık boyutundan çok TSA’nın ABD devletinden almış olduğun milyarlık ihalelere rağmen böyle tuhaf bilgisayar hataları yapıyor olması eleştiriliyor, ki haklılar.

ABD’de “no-fly list”‘te yani uçamaz listesinde adı geçen şahıslara uçak bileti almış olsalar bile biniş kartı verilemiyor.

Yazan - Eki 10 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes