harici haber

Haricihaber.com’da İslamofobi dışı haberler

Haricihaber’in temel kuruluş hedefi İslam coğrafyasını ilgilendiren haberlerin batı medyasında veriliş biçimini ele almaktı, bu amaç için kurulmuştu. Batı medyası işin içine girince de kaçınılmaz olarak da yüzünü “muassır medeniyete” çevirmiş pek çok Türk medyasının batılı kaynaklardan nasıl beslendiğini deşifre etmemiz gerekecekti.

Bu amaçlara son 2 yılda elimizden geldiğince uyduk. Pek çok Türk gazetesi ve dergisi bu satırları kaynak göstererek haber alıntıladı.

Ancak bizim en asıl derdimiz “İslamofobi” temelli sosyolojik bir çalışmaya temel olmak değil, daha somut ve bariz bir şekilde, biraz da gelecek kaygısı ile “Müslümanları bekleyen tehlikelerden” dem vurmak.

Örneğin kendini bilmez bir densiz İngiliz, İngiltere’de bir caminin bahçesine domuz kafası fırlatınca ve biz bunu haber yapınca haberlerimizi kullanan bazı siteler hemen bunu “vay terbiyesizler” diye bizden çok daha başarılı ve vurucu bir formatta haber yapıyor ancak biz ne zaman uzun uzadıya Müslümanları bekleyen tehlikelerin, bu coğrafya üzerine döndürülen dolapların sosyolojik ve tarihsel kökenleri üzerine yazdığımızda pek ilgi görmüyordu.

Oysa işsiz güçsüz Avrupalı gençler artık eceli geldiklerinden mi yoksa musallatlarından mıdır bilinmez, cami duvarlarına def-i hacet yapmaya devam edecekler.

Bizim asıl yapmamız gereken belki de sürekli “vay şerefsizler” manşetleri için malzeme çıkarmak değil, ısrar ve sabırla tüm İslam coğrafyasına yönelik tehdit ve kuşatma kültürünün “kökenleri” hakkında haberler aktarmak.

Çünkü Müslümanların sadece namazları, camileri, başörtüleri tehdit altında değil.

Müslümanların biyo-kimyaları da tehdit altında, küresel ilaç ve aşı teröristlerinin yüzyıllık çalışmaları sonucu.

Müslümanların mideleri de tehdit altında, küresel gıda teröristlerinin çaktırmadan sofralarımıza sızıp fıtratımızı bozmaları sonucu.

Bütün bunları yaparken küresel-emperyal finans çetelerinden besleniyorlar, yani petro-dolar büyücülerinden, euro kalpazanlarından, rahmetli Erbakan’ın “sizi gidi faizciler sizi” dediklerinden.

İşte bu yüzden Çin’in ABD doları karşısında yaptığı bir hamle, İran’ın Hindistan ile yaptığı bir altın takası, Venezüella’nın petrol yorumları, Monsanto’nun tohumlara hükmetme küstahlığı, sadece fast foodların değil aynı zamanda “fıtrata” ters her türlü boyalı şeker ve benzeri kimyasal zırvalığı soframıza besin diye getirenler, işte bütün bunlardan bahsetmek aslında bizim için elzem.

Çünkü bütün bunların sonucunda bu coğrafyanın, bu milletin, bu ümmetin kimyası bozulmuş olacak, olası bir “nihai savaşta”, ki bizce bu nihai savaş çoktan başladı ve Allah’ın dilemesi müstesna, kıyamete kadar sürecek, fıtratı bozulmuş ve finansal özgürlüğünü yitirmiş Müslümanlar çok ciddi darbeler yemeye devam edecek.

İşte belki de bu yüzden, haricihaber.com’da sadece İslamofobi “temalı” değil, tüm İslam coğrafyasına yönelik tehdit ve kuşatma operasyonlarına dair haberlere de yer vermek gerek.

Özellikle küresel gıda, ilaç ve finans teröristlerin hedeflerinde ne hikmetse hep atalarının çizdiği “orta-doğu” sınırları ile ilgili ülkeler oluyor.

Yani bizimle.

Biz bu satırlarda sadece islamofobi konusuna odaklanalım diyoruz ama tüm dünya HSCB bankasının muazzam bir yolsuzluk haberi ile çalkalanırken, Monsanto firması bizim pazarlarda satılan ve annelerimizin taze taze kütür kütür dediği genetiği bozulmuş sebzelerle ilgili yeni uygulamalar yaparken, bu tarz haberleri bizim medyalarımız ya hiç vermiyor, ya da çok ufak geçiyor.

İnanın bu konular bizim iç siyasetimizdeki ucuz dedikodulardan çok daha önemli konular ama maalesef hala Türk basının büyük bir bölümü bab-ı alinin rakı masalarından yönetiliyor, global değişimler ve ümmetin durumu gibi konuların elbette konuşulmadığı ortamlar yani.

Artık şu gerçeği haykırmak gerek, Müslümanları bekleyen tek tehlike “dinleri” değil aynı zamanda “bedenleri, kimyaları ve cepleri”

Barış Tarımcıoğlu/haricihaber.com

Yazan - Eki 17 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes