harici haber

İngiltere camileri saldırı altında

İngiliz gazetesi Independent’ın haberine göre 11 eylülden beri İngiltere’deki camilerin yarısına saldırılar düzenlenmiş. Son aylarda bu saldırıların arttığı yönünde raporlar var. Gazeteye demeç veren, isminin açıklanmasını istemeyen bir hükumet danışmanı “saldırılar artıyor ancak ortada bu İslamofobi ile mücadele edecek politik irade yok” demiş.

Dün İngiltere genelinde 500 camide verilen vaazda, İngiltere’deki Müslüman toplulukları bekleyen tehlikelere dikkat çekilmiş.

Teesside Üniversitesinden Prog.Nigel Copsy’nin hazırladığı bir rapora göre yaklaşık 700 civarında İngiltere sınırları içindeki camiler 11 eylülden beri saldırılara maruz kalmış, bu da camilerin yaklaşık yarısı demek.

Yetkililerden gelen açıklamalar hep itidal yönünde ama gün geçmiyor ki bir camiye “en azından” bir sprey boya ile ırkçı sloganlar yazılmış olmasın.

İslam ümmeti tarihinin hiç bir noktasında kendisine yöneltilen saldırılar konusunda hiç bu kadar başsız ve aciz olmamıştı.

Allah sonumuzu hayır etsin derken bile utanıyoruz zira bu haberimize topu topu 3-5 kişi hayıflanacak, o kadar. Bunu bilmek bizi daha da üzüyor.

“İslamofobi odaklı bir haber sitesi çıkarıyoruz” dediğimizde çoğu Müslüman bu işi gönüllü yaptığımızı öğrenince suratımıza “salakmışız” gibi bakıyor. Ya da bazı “Müslüman” gazeteler haberlerimizi “araklamaktan” başka bir bir şey yapmıyorlar.

12.yüzyıldaki Moğol istilasından beri hiç Müslümanlar bu kadar zelil olmuş muydu?

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

ingiltere-muslumanlar

 

 

Yazan - Eki 24 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes