harici haber

ABD 1990-2012 yılları arasında 3.3 milyon Iraklının ölümünden sorumlu

OpEdNews’dan Sherwood Ross’un analizinde ABD’nin İngiltere ile birlikte 1990-2012 yılları arasında gerçekleştirdikleri eylemler neticesinde 3.3 milyon Iraklının öldüğü belirtilmiş.

ABD’li profesör Francis Boyle “ABD ve İngiltere’nin Irak’ta yaptıkları Birleşmiş Milletlerin soykırım tanımına tamamen uyuyor. Bu tanım “Bir topluluğun hayat şartlarını kasıtlı olarak azaltarak bu topluluğun yok olmasına sebebiyet vermek” diyor.

Illinois üniversitesinde uluslararası hukuk profesörü olan Boyle aynı zamanda Bush’u işlemiş olduğu suçlardan dolayı mahkemeye vermiş birisi.

Bu 3.3 milyon rakamına sadece ABD’nin doğrudan bombalamaları değil aynı zamanda ülkeye uyguladıkları ambargolar sebebiyet vermiştir.

Özellikle Bush ve Blair yönetiminde 1.4 milyon Iraklı 2003 yılındaki işgalde öldürüldü.

OpEdNews’da Sherwood Ross’un analizinin geri kanalında Prof.Boyle’nin Bush yönetimi hakkında yaptığı diğer suç duyuruları ve Birleşmiş Milletlerin nasıl bir iki yüzlü organizasyon olduğuna dair ilginç saptamalar var.

İyi ki batı medyasında böyle vicdanlı kalemler var.

Bizi asıl endişelendiren bizim medyalarımızın tamamen Irak savaşını, Felluce’yi, Irak’da meydana gelen sakat doğumları, Bush ve Blair’in savaş suçlusu olduğu gerçekleri artık unutmuş olması.

Bu saatten sonra sadece Maliki-Haşimi üzerinden Irak meselesini konuşuyor olacağınız bizim medyalarımızda maalesef. Bush’un işlediği savaş suçlarını çoktan unuttuk.

Oysa mesele Kürtler, Ermeniler olduğunda tüm batı medyası üzerimize çullanır.

Biz de üzerimize düşeni yapalım, Felluce’yi unutturmayalım:

Felluce’nin Çocukları, korku filmi hastanesi

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Eki 31 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes