harici haber

Hakkında – Bize Ulaşın

Haricihaber.com internet üzerinden yayın yapan, tamamen bağımsız bir haber-yorum dergisi olup, işlediği konular İslamofobi ve Batı’nın İslam coğrafyasında yürüttüğü siyasetin, tarihsel ve sosyolojik kökenleri üzerinedir. Harici haber isminden kastımız, Osmanlıca dış ilişkiler terimi olan “hariciye” sözcüğünü temel almaktır.

Sitemizde yayınlanan makaleler ve haber yorumları ile, özellikle “Batı Medyası” mercek altına alınarak, ABD ve Avrupa’da gittikçe artan yabancı düşmanlığı ve yeniden hortlatılmaya çalışılan haçlı zihniyetinin yalnızca görsel ve yazılı basında değil, aynı zamanda Batı’nın eğitim sistemi ve akademi çevrelerindeki kaynaklarının da analizi hedeflenmektedir.

Bu uğraşının nihai hedefi olarak, çağdaş “Batı Medyası” ile çarpık ve bir o kadar da nevrotik bir sevda ilişkisi içerisinde olan ülkemiz medyasının bazı kesimlerine ve genel anlamda Türk kamuoyuna, Batı’nın modern düşünce tarihinin, İslam coğrafyası ve Türkiye üzerine üretilen politikaların, görünürün ötesindeki farklı kisve ve katmanlarının çözümlemesinin sunulması arzu edilmektedir.

Bu sitedeki yazıların tümü, -aksi belirtilmediği takdirde- simultane konferans tercümanı Barış Tarımcıoğlu tarafından kaleme alınmıştır.

Haricihaber.com’un buradan başka hiç bir yerde “şubesi” yoktur, facebook veya twitter gibi sosyal mecralar dahil.

Haricihaber.com hiç bir kurum ya da kuruluş tarafından finansal olarak desteklenmemektedir, herhangi bir reklam geliri de yoktur.

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Konu

İleti

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes